Využitie nepriameho ambientného osvetlenia.

Ambientné osvetlenie sa využíva na dotvorenie dizajnu interiéru. Takýmto osvetlením viete zvýrazniť, upozorniť na jednotlivé prvky v interiéry.

Svietidlami pre ambientné osvetlenie viete dosiahnuť osvetlenie vhodné pre čítanie, alebo pozeranie filmov.

Na takéto nepriame osvetlenie vhodne poslúžia LED pásiky, ktoré je ideálne inštalovať do hliníkových profilov.

Spôsob, akým osvetlíte miestnosť, úplne zmení priestor a viac zdrojov osvetlenia vám umožní ovládať atmosféru, náladu a spôsob používania miestnosti.

Ako moderné ambientné osvetlenie sa čoraz viac využívajú bodové svietidlá, buď malé zapustené led panely, alebo prisadené valce. https://www.superled.sk/led-zapustene-svietidla-a-bodovky

Vhodným doplnkovým svietidlom je aj stolová lampa, alebo lampy na podlahe.

Stojanové lampy sú využívané hlavne v obývacej izbe. Ideálnym riešením je zvoliť stojanovú lampu, ktorá farebne ladí buď s centrálnym lustrom, alebo môže byť dizajnom identická stojanová lampa a stolová lampa.

Pekným prvkom interiéru sú oblúkové stojace lampy. Sú univerzálne do každého štýlu interiéru, ponúkajú dobre rozptýlené svetlo. Najlepšie sú umiestnené v rohu, aby nikomu nezavadzali.

Využívajú sa aj v prípade že hlavné stropné svietidlo, luster nedostatočne osvetľujú centrálnu časť izby. Použitým silnejšieho zdroja – led žiarovky dosiahnete dostatok svetla.

Netreba tiež zabudnúť na vhodne zvolenú farbu svetla vo Vašom svietidle. Teplé svetlo pôsobí upokojujúco, chladnejšie farby svetla sú zas vhodné na prácu.

Zaujímavý efekt v ambientnom osvetlení dodávajú rôzne farebné prevedenia žiaroviek a pásikov.

V minimalistických priestoroch, alebo v priestoroch kde nie je možné použiť viac svietidiel z dôvodu malého interiéru, alebo z dôvodu že nie je možné už použiť iné svietidlá, je možné vytvoriť ambientné osvetlenie stmievačom.

Použitie stmievača je obrovskou výhodou. Viete znížiť intenzitu hlavného osvetlenia na minimum. Naopak keď potrebujete viac svetla, stmievačom nastavíte plný výkon svietidiel. Dnes existuje množstvo druhov typov stmievačov a svietidiel, prispôsobených na stmievanie LED svietidiel, lustrov, žiaroviek, pásikov.